İmrenler Yaşlı Bakım Merkezi

Hüyük İmrenler’e, Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un olurları ile örnek bir proje olan “yaşlı bakımevi ve yaşam merkezi” için ilk adım atıldı. Büyükşehir Yasasından önce İmrenler Belediyesi hizmet binası olarak hizmet veren bina dönüşümle yaşlı bakım ve yaşam merkezine çevrilecek.

Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem; sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile “50 kişi konaklamalı 150 kişininde günlük bakım hizmeti alabileceği Hüyük İ̇mrenler Yaşlı Bakım Ve Yaşam Merkezi bölgemize hayırlı olsun” dedi.

Başkan Çiğdem: İmrenlerliler Kültür ve dayanışma Derneği Başkanı Faruk Anılsın ve Dr Sadık Sefer ile hayal kurarak başladığımız projemizde; bugün, Aile Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk hanımefendinin olurları ile ilçemiz ve ülkemiz için örnek bir projeye adım atmış olduk.  Şeyh Edebali’nin sözü hep kulağımızda küpe idi “İnsanı yaşatki devlet yaşasın” bu bağlamda ‘Yaşlı Bakım evi ve Yaşam Merkezi’ bizim en önemli projelerimizdendi.

Bölge nüfusumuz hızla yaşlanmakta ve yalnız yaşayan kişi sayısı artmakta her insan doğduğu topraklarda yaşlansın doğduğu topraklardan kopmasın istedik. 50 kişi konaklamalı 150 kişinin de günlük bakım hizmeti alabileceği ‘Hüyük İ̇mrenler Yaşlı Bakım Ve Yaşam Merkezi’ bölgemize hayırlı olsun Rabbim utandırmasın. Baştan beri desteğini esirgemeyen Milletvekilimiz Gülay Samancı ve Halil Etyemeze sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Hüyük Belediyesi

Hüyük Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Hüyük Belediyesi

Bahçelievler Mah. Prof. Dr. Ahmet Ayhan Cad. No:3 Hüyük / KONYA
Hüyük / Konya