EN GÜZEL HÜYÜK FOTOĞRAF YARIŞMASI

28 Haziran 2022 23:34 Hüyük Belediyesi 1952

Hüyük Kırmızı Altın Geleneksel el Sanatları ve Gençlik festivali kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışmasının ana teması ''ÇİLEK'' olarak belirlendi. Başvurular [email protected] adresine gönderilecektir!

Aşağıda belirtilen formu indiremeyen katılımcılar detaylı şekilde yazıp belirtilen mail adresine göndererek başvuru yapmış sayılırlar.

 

 FOTOĞRAF YARIŞMASI

KATILIM FORMU  

 ADI :                                                             ..................................................................................  

SOYADI :                                                     ...................................................................................   

E-POSTA :                                                   ........................................@........................................

 TELEFON :                                                  ....................................................................................

 CEP TELEFONU :                                   ....................................................................................

ADRES :                                                    .....................................................................................   ...................................................................................................................................................................................

Gönderilen toplam Fotoğraf sayısı:                 ............... Adet.

Yarışma Şartnamesini okudum ve bütün koşulları kabul ediyorum.

TARİH / İMZA:   .................................................................................................................................................  

 

 

 

 

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1 Bin 500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1 Bin Türk Lirası

 

Yarışmanın Konusu: Üreticiden Tüketiciye ÇİLEK

Yarışmanın Amacı: Tarihi ve doğal güzellikleri içinde Hüyük’ü tanımak, tanıtmak; bölgemizin en büyük gelir kaynağı olan Çileği anlatmak.

Yarışması Şartları

. KATILIM ŞARTLARI

 1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 2. “Hüyük Belediyesi 2022 Yılı Üreticiden Tüketiciye ÇİLEK’’Fotoğraf Yarışması”, Hüyükteki tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açıktır. Salon başkanı, jüri üyeleri ve belediye çalışanları ile birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.
 3. Katılımcılar her kategori için en fazla 2 adet renkli ve siyah beyaz fotoğraf ile

yarışmaya katılabilir.

 1. Fotoğraflar belge niteliği taşıyacağından fotoğraflarda renk, kontrast, kırpma gibi temel

düzenlemeler dışında düzenleme yapılmasına müsaade edilmeyecektir. 

 1. Katılımcılar gönderdikleri fotoğrafların telif haklarına sahip olmalıdırlar. Fotoğraflarını göndermekle bu haklarını teyit etmiş sayılırlar. Bu konuda oluşabilecek anlaşmazlıklarda Hüyük Belediyesi sorumlu olmayacaktır.
 2. Fotoğrafçı yarışmaya katılımı ile gönderdiği fotoğrafların kendisine ait olduğunu kabul

etmiş sayılır. Aksi bir durumun tespiti halinde katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır. 

 1. Yarışmaya gönderilen fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi kural ihlali yapmış sayılır.

 

1. Ödüle aday gösterilecek eser Jpeg formatında, en az 1 mb an fazla 16 mb olmalıdır. Aday, hikâyesinin bulunduğu dosyaya eksiksiz şekilde kendisiyle ilgili bilgileri (ad, bölüm, vb) eklemelidir.

2. Yarışma sonuçları 22 Temmuz 2022 de festival programı kapsamında açıklanacaktır.

3. Ödüller 23 Temmuz 2022 tarihinde ilçemizde yapılacak Hüyük Kırmızı Altın Geleneksel El Sanatları ve Gençlik Festivalinde sahiplerine verilecektir.

4. Seçici kurul tarafından seçilecek olan 3 adet fotoğrafa ödül verilecek, her katılımcı Katılım Belgesi alacak ve yayınlanmaya uygun bulunan fotoğraflar belediyemizin bir yayını olarak basılacaktır.

5.Ödül almaya hak kazanan fotoğraf sahibi ödül törenine katılmak zorundadır. Gelmemesi durumunda ödül bir sonraki yarışmacıya verilir

6.CEP TELEFONU İLE ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAFLAR KABUL GÖRECEKTİR.

 

 

 

YAYIN VE TELİF (KULLANIM) HAKKI  

 1. Yarışmada ödül ve sergileme alan fotoğrafların birer kopyası, Hüyük Belediyesi arşivine alınacak ve gerekli görüldüğü durumlarda fotoğraf sahibinin ismi belirtilerek, kendi yayınlarında tanıtım amaçlı (takvim, ajanda, post kart vs) kullanılabilecektir. Ayrıca telif ödenmeyecek, kullanım hakkı eser sahibiyle birlikte Hüyük Belediyesi’nin olacaktır. 
 2. Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir. 
 3. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görünebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir. 

 

YARIŞMA TAKVİMİ:

Başlangıç Tarihi             : 27.06.2022

Kapanış Tarihi               : 19.07.2022 Saat : 23:00 (TSI)

Jüri Toplanma Tarihi  : 20.07.2022

Sonuçların Bildirim Tarihi : 22.07.2022

 

 

İLETİŞİM 

Hüyük Belediyesi

         E-posta :

[email protected]

Telefon :  0 332 543 10 13 

 

 • Etiketler

YENİ GALERİLER

Hüyük Belediyesi

Hüyük Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Hüyük Belediyesi

Bahçelievler Mah. Prof. Dr. Ahmet Ayhan Cad. No:3 Hüyük / KONYA
Hüyük / Konya