Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
KANDİL MESAJI

10888909_390766187761397_6587936587585439968_n

Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Şahin, Mevlid Kandili dolayısıylabir mesaj yayınladı. Şahin mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) dünyaya teşriflerinin yıl dönümünü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Peygamber Efendimizin doğduğu gün olan Mevlid Kandili, tarihin akışını değiştiren kutlu bir olaydır. İnsanlığa aydınlık bir devir açan Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerini kutlarken, onun örnek şahsiyetini ve güzel ahlakını tanımaya, getirdiği evrensel çağrıyı anlamaya ve bütün bunların özünde barındırdığı ruhu çağımıza taşımaya olan ihtiyacımızı bir kez daha fark ediyoruz” dedi.

“İmanı ve sevgiyi toplumsal barışın temel taşı yapan Peygamber Efendimiz, insanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlaki erdemlerin vücut bulduğu bir şahsiyettir. O’nun hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü mesajlar ve güzel örnekler vardır. Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin başta şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bu vesileyle başta Hüyük’lü hemşehrilerimin, milletimizin ve İslam Alemi’nin Mevlid Kandili’ni en içten duygularımla tebrik ediyor, esenlikler diliyorum.”

BİLGİLER
tarafından 13 Ocak 2015 - 14:01 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 72 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
KONYA'da 5 Günlük Hava Tahmini
HABERLER

Başkan Şahin’e ziyaret ;

tüm yazıları için tıklayın...

Başkan Şahin’den Yeni Yıl mesajı..

tüm yazıları için tıklayın...

Başkan Şahin’den Ziyaret

tüm yazıları için tıklayın...
Anket
Son Yorumlar