Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Berat Kandilimiz Mübarek Olsun

kandil

Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Şahin Berat kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı Şahin Mesajında :
Yüce Allah’ın sınırsız af, merhamet, yardım ve bereketine vesile olan, Ramazan ayının müjdecisi olan mübarek bir Berat kandiline erişebilmenin heyecan ve mutluluğunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz.
Berat Kandili; tüm Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi olan Cenab-ı Allah’a sığınarak günahlardan arındıkları, ilahi lütuf ve bereketlere eriştikleri en müstesna zaman dilimlerinden bir tanesidir.
Berat; adından da anlaşılacağı gibi kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara geldiği gibi, inananlara, kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla suç ve yanlışlardan kaçınmaları, günahlardan arınmaları ve Cenab-ı Hak’kın sonsuz rahmet ve merhametine iltica etmeleri gerektiğini bir kere daha hatırlatır.
Toplum olarak kandil günleri bizleri her zaman bir ve diri tutan bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle hayatımızdaki güzel hasletleri hatırlamak ve onları hayatımıza rehber kılmak adına da kandil geceleri büyük bir önem arz etmektedir. Kandillerin aydınlığını da fırsat bilerek, kalplerimizi Allah sevgisi, insan sevgisi ve vatan sevgisi ile doldurarak iyi bir kul ve mümin olmaya gayret göstermeliyiz. Mukaddes gecelerimizden biri olan Berat Kandili’nin manevi iklimi içerisinde karşılıklı sevgi ve hoşgörüyü hakim kılarak birbirimizi kucaklamalı, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz.
Mübarek Berat Gecesi’nin çağımızın getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere ışık olmasını, birlik ve beraberliğimizin daha da pekişmesini dileyerek, Aziz Milletimizin ve Hüyüklü Hemşerilerimin Mübarek Berat Kandilini tebrik ediyor, Berat Kandili’nin tüm İslâm Alemi’nin birlik ve dirliğine, dünyanın pek çok yerinde haksızlığa ve zulme uğramış Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşlarına, insanlığın hidayet ve barışına, huzur ve saadetine; İslam coğrafyasının değişik bölgelerinde akan kan ve gözyaşının durmasına, maddî ve manevî hayırlara ve bereketlere vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Mehmet ŞAHİN
Hüyük Belediye Başkanı

 

BİLGİLER
tarafından 01 Haziran 2015 - 10:17 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 351 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
KONYA'da 5 Günlük Hava Tahmini
HABERLER

Başkan Şahin’e ziyaret ;

tüm yazıları için tıklayın...

Başkan Şahin’den Yeni Yıl mesajı..

tüm yazıları için tıklayın...

Başkan Şahin’den Ziyaret

tüm yazıları için tıklayın...
Anket
Son Yorumlar