Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat

23 nisan

ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 23 Nisan 1920 tarihi, sadece TBMM’nin açılış tarihi değil, Egemenliğin Kayıtsız Şartsız Millete ait olduğunun ilan edildiği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk adımının atıldığı önemli bir tarihtir. Bu önemli tarih, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen tek evrensel bayramdır. Atatürk tarafından 23 Nisan’ın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan edilmesi, O’nun bu ülkenin geleceği olan çocuklara verdiği değerin en önemli göstergesidir…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Türk Milleti’nin istikbali, bugünkü çocuklarının isabetli görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır” diyerek Türk Milleti’nin istikbalinin çocuklarımızın omzunda yükseleceğini belirtmiştir. Bizlerde unutulmamalıyız ki, umudumuz ve en önemli zenginliğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkarak, geleceğimize sahip çıkmış oluruz. Bu nedenle, gençlerimize ve çocuklarımıza inanıyor ve güveniyoruz. Çocuklarımıza daha güzel, daha mutlu ve vatandaşı olmaktan her zaman gurur duyacakları bir Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz. Çocuklarımızın da bu emanete sahip çıkarak, ülkemizi daha ileri ve daha iyi seviyeye taşıyacaklarından hiç kuşkumuz yoktur. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın; sağlıklı, eğitimli, mutlu, hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde, milli ve dini değerlerle donanımlı ve yetenekli bireyler olarak yetişmeleri ortak temennimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. yılını ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İlk Meclisimizin kahraman üyelerini ve Milli Mücadele’de emeği geçen herkesi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Mehmet Şahin
Hüyük Belediye Başkanı

BİLGİLER
tarafından 23 Nisan 2015 - 13:02 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 161 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
KONYA'da 5 Günlük Hava Tahmini
HABERLER

Başkan Şahin’e ziyaret ;

tüm yazıları için tıklayın...

Başkan Şahin’den Yeni Yıl mesajı..

tüm yazıları için tıklayın...

Başkan Şahin’den Ziyaret

tüm yazıları için tıklayın...
Anket
Son Yorumlar